+120
ایده های ارزیابی شده
+16
تیم پذیرش شده
+320
آموزش برگزار شده
+4
تیم خارج شده
پویان سعی دارد با ایجاد فضای نوآوری و تفکر خلاق در بین متخصصان جوان و پرورش ایده‌های خلاقانه و کارآفرینانه و کم کردن ریسک دوره ابتدایی شروع کسب و کار به تجاری سازی ایده‌ها کمک کند. شرکت توسعه کسب و کارهای پویان یکی از شرکتهای هلدینگ تخصصی فناوری اطلاعات ، الکترونیک و مخابرات شرکت سرمایه گذاری فاتحان عصر تدبیر می باشد که صد درصد سرمایه آن متعلق به بخش خصوصی می باشد.

اینترنت اشیا

 

 • خانه های هوشمند
 • شهر هوشمند
 • تبلیغات هوشمند
 • سلامت هوشمند  

هوش مصنوعی

     

 
 • یادگیری ماشین
 • رباتیک
 • شبکه های عصبی مصنوعی
 • متن کاوی
 • کلان داده

تجارت الکترونیک

   

 • تجارت الکترونیک
 • کسب و کار الکترونیکی 
 • بازاریابی الکترونیک 
 • بانکداری الکترونیک 
 • کارت های هوشمند

پیش شتابدهی

در این مرحله پویان به شکل گیری تیم کاری یکپارچه و با کیفیت ، افزایش دانش و آگاهی کسب و کاری کمک می کند. 

بیشتر

شتابدهی

حمایت و همکاری با استارت آپ ها برای سرعت بخشی به ورود محصول / فرمت آن ها به بازار و افزایش سطح آمادگی سرمایه پذیری با گذراندن دوره های توانمندسازی بخشی از ما در مرحله شتابدهی هست.
بیشتر بدانیم

اوج گیری

پویان همواره به دنبال منافع مشترک با فرزندان ( حمایت شدگان و استارت آپ ها ) هست پویان انتظار یک استراتژی خروج مرحله به مرحله از سوی شرکت را داردکه این مرحله شامل مراحل عملیاتی و استراتژیک است بر اساس توافق صورت گرفته و طرح رها سازی که در ابتدای مشارکت منعقد شده است و مورد توافق قرار گرفته پویان مرحله به مرحله سهام خود را با در نظر گرفتن سهام طرفین کاهش و فرایند خروج شکل خواهد گرفت.

بیشتر بدانیم

شتابدهی آوای سبز متناسب با سرمایه گذاری (نقدی و غیرنقدی) که بر روی هر ایده استارتاپی انجام میدهد 5-20 درصد سهام آن مجموعه را دریافت مینماید .

سرمایه نقدی پیش بینی شده متناسب با نوع کسب و کار و درخواست صاحبان اصلی ایده و کسب و کار مابین 20-100 میلیون تومان می باشد همچنین پویان سرمایه گذاری غیر نقدی را اعم از تامین مکان مناسب ، نرم افزارها، سرورها و... برای هر استارتاپ مهیا می کند که معادل نقدی آن چیزی در حدود 50-300 میلیون تومان می باشد.

حمایت از تیم ها در دوره پیش شتابدهی و شتابدهی براساس اکشن پلن ماهانه و در هماهنگی با شتابدهنده صورت می گیرد. اکشن پلن ماهانه دارای ورودی و خروجی مشخص قابل اندازه گیری بوده به طوری که بتواند درصد پیشرفت طرح در پایان هرماه مشخص گردد. باتوجه به زمان 12 ماهه درنظر گرفته شده برای هر طرح ، پیشرفت کسب و کار در هر ماه نباید کمتر از 10 درصد طرح کسب و کار در نظر گرفته شده باشد.

بر اساس نوع طرح و امتیاز کسب شده در هر دوره ( فصل) شتابدهی آوای سبز  سه طرحی را که بیشترین امتیاز را کسب کردند و توجیه اقتصادی بالا از نظر تیم داوری را دارا هستند (ارزش افزوده بالای 200 درصد دارند) را خود به صورت مستقیم سرمایه گذاری خواهد نمود و سه طرح بعدی را به سرمایه گذاران دیگر پیشنهاد خواهد داد. چنانچه طرحی برای سرمایه گذاری بیش از 500 میلیون تومان سرمایه نقدی و غیر نقدی داشته باشد آوای سبز مشارکت با سایر سرمایه گذاران را نیز پیشنهاد خواهد نمود.

ارزیابی ابعاد فنی، اقتصادی و مالی استارت‌آپ‌ها نیازمند آن است که آشنایی کاملی با اکوسیستم استارت‌آپی کشور، فرآیندهای معمول ارزیابی و ارزش‌گذاری استارت‌آپ‌ها، شاخص‌های پر اهمیت در این فرآیند و استانداردهای رایج در ارزیابی و ارزش‌گذاری استارت‌آپ‌ها داشته باشیم .

با بهره‌گیری از تجربیات مختلف داخلی و بین‌المللی متخصصین خود در زمینه ارزیابی استارت‌آپ‌ها و با انجام مطالعات لازم بر روی استارت‌آپ مورد نظر ، بنابر نیاز ، گزارش اولیه ارزیابی ریسک، ارزیابی اقتصادی و ارزش‌گذاری را تدوین نموده تا با اطلاعات کامل‌تری در مورد همکاری یا عدم همکاری و نیز نحوه همکاری احتمالی تصمیم‌گیری نماییم .

به‌کارگیری متد شش مرحله‌ای WhatAVenture در فرآیند شتابدهی و پیش شتابدهی ایده‌های نوآورانه راه‌اندازی کسب و کار در برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها، شتابدهنده‌ها و مراکز رشد و نوآوری داخلی و بین‌المللی، تا کنون نتایج در خور توجهی در زمینه ارتقاء کیفیت اعتبارسنجی ایده‌های نوآورانه به همراه داشته است .

مهمترین معیارها و ملاک های ارزیابی استارت آپ ها در هر مرحله عبارتند از :

1.       نو آور بودن و خلاقانه بودن ایده

2.      مدل کسب و کار

3.     کیفیت رابط کاربری

4.    میزان تحقق ایده و رسیدن به MVP از منظر اجرائی و پیاده سازی

5.      کار تیمی و روحیه و اشتیاق

6.      امکان پذیری فنی ، قابلیت اجرا و ظرفیت لازم برای سرمایه گذاری 

مرکز توسعه مهارت های اقتصاد دیجیتال

مرکز توسعه مهارت‌های اقتصاد دیجیتال به‌عنوان یکی از مراکز تخصصی توسعه مهارت‌های حوزه اقتصاد دیجیتال، سعی در ارتقاء و توسعه سرمایه انسانی این حوزه در کشور به خصوص استان آذربایجان شرقی دارد. این مرکز به‌منظور برگزاری دوره‌های تخصصی شامل بوت‌کمپ‌ها و رویدادهای آموزشی مرتبط با حوزه اقتصاد دیجیتال، با بهره‌گیری از شبکه مربیان با تجربه و توانمند و همراهی صنایع و کسب‌وکارها و نهادها و ادارات دولتی فعال و نقش آفرین در  حوزه اقتصاد دیجیتال به فعالیت خواهد پرداخت.


ثبت نام

علوم داده

 

رباتیک

 

امنیت سایبری

 

محاسبات کوانتومی

 

اینترنت اشیاء

 

هوش مصنوعی

 

بلاکچین

 

واقعیت افزوده

 

واقعیت مجازی

 

شبکه تحت حمایت ماکتدیلر

 

 

اولر

 

 
هوم پک

شبکه فروشگاهی کشور


همیان

شبکه فروش محصولات دانش بنیان

 


 

قران


یئل

 


GTTN


 

 

 

 

  

  


ژالین

 

 

 

 

 


 

 


 

 

مشارکت در رویدادها

سازمانهای همکار

پارک علم و فناوری استان


اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات


دانشگاه آزاد اسلامی آذرشهر


دانشگاه شهید مدنی آذربایجان


 شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی


جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی


کمیته امداد امام خمینی (ره)


شرکت پست ایران


سرمایه گذاری فاتحان عصر تدبیر


منطقه ویژه  علم و فناوری ریع رشیدی 


موسسه پژوهش و فناوری رها


پیشگامان علم و فناوری عصر تدبیر